Kummer odnaleziony w Chojnicach
On 15 grudnia, 2015 | 0 Komentarze

W poniedziałek 31 sierpnia o 16:00 miała miejsce chojnicka premiera książki Kazimierza Kummera Opowiadania i słuchowiska. Klatka w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym. Mówiliśmy o pisarzu, jego twórczości, czytaliśmy fragmenty jego pisarstwa.

Za szczegółowe sprawozdanie z tego wydarzenia dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach (serdecznie dziękujemy także za wcześniejszą zapowiedź wydarzenia). Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania. Jest ona dostępna na stronie internetowej Telewizji Chojnice.

Kim byłby teraz, gdyby podczas urlopu w Jastarni nie utonął w morzu? Mając zaledwie 28 lat… Można tylko gdybać, mając w ręku niewielką część literackiej spuścizny, która po nim została, a już zaświadcza, że pióro miał pierwszorzędne. I nawet trudno odpowiedzieć na pytanie, jak to się stało, że o „pięknego chłopca” z Dąbrówki pod Tucholą, związanego z Chojnicami i Bydgoszczą nie zawalczyło literackie środowisko, skazując na zapomnienie…

– pisze o Kummerze Maria Eichler na łamach „Gazety Pomorskiej”.
Dziękujemy pani redaktor za artykuł Kazimierz Kummer odnaleziony! I do czytania! 
Oprócz faktu „odnalezienia” Kummera, audytorium podczas spotkania zachwyciła Pani Jolanta Kummer, wdowa po pisarzu, która podzieliła się wspomnieniami o mężu. Nie dziwimy się i przytaczamy cytat z artykułu zamieszczonego na portalu Chojnice 24:

Poznaliśmy się w szkole w Bydgoszczy. Oczarował mnie od pierwszego wejrzenia, na szczęście z wzajemnością. Prześliczny mężczyzna, zachwycający. Był zachłanny na życie i ciekawy go, pełen dynamiki. Uwielbiał dzieci. Żaden dzień nie mógł być dla niego stracony. Tak bardzo się spieszył i szybko nas opuścił…

Przypominamy, że książka Kazimierza Kummera Opowiadania i słuchowiska. Klatka jest dostępna w księgarni internetowej Wydawnictwa Episteme.

 

Za wykonanie i udostępnienie zdjęcia dziękujemy Pani Redaktor Marii Eichler z „Gazety Pomorskiej”.