Kummera „Klatka” – dobrze się zapowiada…
On 30 grudnia, 2015 | 0 Komentarze

Mowa oczywiście o promocji książki Kazimierza Kummera. W jej ramach odbędą się dwa spotkania – w Chojnicach (31 sierpnia o godz. 16.00 w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym) oraz w Bydgoszczy (1 września o godz. 17.00 w Galerii Wspólnej).

Zarówno władze, jak i media obu miast były przychylnie nastawione do pomysłu wydania prozy Kazimierza Kummera (wystarczy zajrzeć do zakładki „patronaty”…). W przededniu dwóch spotkań promocyjnych atmosfera tylko się ociepla. Oto, jak o planowanej dwudniowej premierze piszą dziennikarze z Bydgoszczy i Chojnic.

Wydarzenie wyjątkowe – takim mianem określa zbliżającą się promocję Zientkowski pełnomocnik burmistrza Chojnic ds. rozwoju i współpracy naukowej […]. Cieszę się, że wydawnictwo Episteme z Lublina sięgnęło po tę publikację. Cieszę się z dwóch faktów. Przede wszystkim, że po 43 latach proza utalentowanego mieszkańca Chojnic wraca znowu na księgarskie półki. A dwa, że przy przygotowaniu tej publikacji zaangażowani byli też chojniczanie.  

Źródło: portal Chojnice24.pl. Więcej TUTAJ.

Sama impreza promocyjna zapowiada się imponująco. Obecni mają być Jolanta Kummer, żona pisarza i Tomasz Smołka, dyrektor Wydawnictwa Episteme. O twórczości autora „Klatki” opowiadać będą: Tomasz Ceran, Dorota Niedziałkowska, Marek Rzepa, Marek Kurkiewicz. Fragmenty prozy Kummera odczytają: Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy, Anita Nowak, prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Jarosław Jakubowski i niżej podpisany [Krzysztof Derdowski].

Źródło: portal Bydgoszcz24.pl. Więcej TUTAJ.

W serwisie Chojnice.tv dostępne jest nagranie, na którym Przemysław Zientkowski zaprasza na chojnicką premierę Opowiadań i słuchowisk.

 

Historia oczami Kummera

Proza Kazimierza Kummera interesuje jednak nie tylko mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Zajmuje nie tylko literaturoznawców. Może okazać się ważna także z punktu widzenia historyków. Kummer, z zawodu dziennikarz, odtworzył wojenne realia Bydgoszczy i okolic. Jego proza oraz audycje dają historykom nową, ciekawą perspektywę spojrzenia choćby na bydgoską krwawą niedzielę.

Z tego względu książce patronują także media historyczne: Historia.org.pl oraz Uważam Rze. Historia.

Oto zapowiedź opublikowana przez portal Historia.org.pl.