Relacja z promocji książki Magdaleny Kowalskiej-Cichy „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie”
On 18 czerwca, 2019 | 0 Komentarze

W jaki sposób odróżnić czary od trucicielstwa? Czym jest magia? Czy czarownice są istotnie wspólniczkami szatana? O tym opowiadała autorka książki „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie” – Magdalena Kowalska-Cichy na spotkaniu promującym jej książkę, które odbyło się 12 czerwca 2019 w Pracowniach „Miniatura” Domu Kultury „3D-trzy przestrzenie kultury” .

Relację ze spotkania można obejrzeć TUTAJ

Świetnym uzupełnieniem lektury książki Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie Magdaleny Kowalskiej-Cichy będzie artykuł Macieja Wijatkowskiego „Wiedźmy i guślarki. Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie” opublikowany w Kurierze Lubelskim:

„Lublin, to miasto magiczne”, te słowa słyszymy bardzo często, ale o rzeczywistych „czarodziejskich” i „magicznych” wydarzeniach wiemy niewiele. Teraz możemy wiedzieć więcej, dzięki książce Magdaleny Kowalskiej – Cichy: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Episteme.
Sprawy dotyczące wiary, a takimi przecież były posądzenia o magię, czary i gusła, w końcu średniowiecza były sądzone przez sądy kościelne. Polska szczyci się tym, że była „państwem bez stosów”. Czy rzeczywiście? […]

https://plus.kurierlubelski.pl/wiedzmy-i-guslarki-magia-i-procesy-o-czary-w-staropolskim-lublinie/ar/c15-14209629?fbclid=IwAR0LwGBj3zgQbihIHPChbO7zugWLUp2rGsBaiifZDwjtFhHH-3YQYfihKNw