Najpiękniejsza Książka 2015 roku!
On 29 maja, 2016 | 0 Komentarze

W Lublinie powstają najpiękniejsze książki! Pisze o nas Gazeta Wyborcza: „W naszej pracy staramy się podchodzić z szacunkiem do tekstu i autora. Dobre opracowanie redaktorskie i skład sprawiają, że książkę czyta się przyjemniej – mówi Ewa Smołka, szefowa lubelskiego wydawnictwa Episteme. Przygotowany przez firmę tomik „Edessy [Poemat sowizdrzalski]” Edy Ostrowskiej zdobył właśnie główną nagrodę w konkursie na Najpiękniejszą Książkę 2015 roku” (czytaj więcej…)

– W naszej pracy staramy się podchodzić z szacunkiem do tekstu i autora. Dobre opracowanie redaktorskie i skład sprawiają, że książkę czyta się przyjemniej – mówi Ewa Smołka, szefowa lubelskiego wydawnictwa Episteme.
Przygotowany przez firmę tomik ?Edessy [Poemat sowizdrzalski]? Edy Ostrowskiej zdobył właśnie główną nagrodę w konkursie na Najpiękniejszą Książkę 2015 roku

Episteme mieści się w jednym z bloków przy ul. Solnej w Lublinie. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe 50-metrowe mieszkanie. Pracuje w nim pięć osób, w tym m.in. dwóch grafików – Tomasz Smołka i Rafał Rola – odpowiedzialnych za przygotowanie „Edessy”. Część zadań, jak np. tłumaczenia, firma zleca też współpracownikom.

– Istniejemy od 16 października 2009 roku. Od samego początku najważniejszy był dla nas aspekt estetyczny. Zaczynaliśmy od studia graficznego, które stworzyliśmy po to, by składać ładne książki – tłumaczy Ewa Smołka. Na stronie studia Format można przeczytać m.in.: „Jesteśmy grupą osób, które odmiennie postrzegają świat i myślą o projektowaniu. Zgadzamy się jednak co do tego, że prostota i minimalizm są najlepszą drogą do wyrażania naszej estetycznej wrażliwości”.