Zapraszamy do udziału w konkursie!!!
On 23 marca, 2017 | 0 Komentarze

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie i Wydawnictwo Episteme zapraszają do udziału w siódmej edycji „Konkursu im. Bolesława Prusa na felieton”.

 

 

Jesteś ciekawy świata? Świetnie czujesz się w roli komentatora? Coś Cię zaintrygowało, poruszyło, zirytowało?

 Zapraszamy do udziału w konkursie!

Data rozpoczęcia konkursu nie jest przypadkowa. 23 marca 1875 roku w „Kurierze Warszawskim” ukazała się pierwsza kronika tygodniowa Bolesława Prusa, która ukazując się do roku 1887 uczyniła pisarza jednym z najpoczytniejszych publicystów Warszawy. Nawiązując do XIX-wiecznych tradycji gatunku podejmującego różnorodną tematykę i nie chcąc ograniczać wyobraźni uczestników, temat konkursowego felietonu definiujemy jako dowolny.

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do wszystkich czytelników (dorosłych i młodzieży). Nagrodami w konkursie są książki z wydawanej przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza i Wydawnictwo Episteme Edycji krytycznej Pism wszystkich Bolesława Prusa, pióro marki Parker i publikacja nagrodzonych tekstów na łamach lubelskiego magazynu „Lajf” oraz na stronie Polskiego Portalu Kultury O.pl.

Podobno za granicą ze wszystkich rubryk dziennikarskich najdrożej płacą się felietony; zaś autorowie ich mają nie tylko byt wygodny, ale – powozy, konie, nawet własne wille – pisał Bolesław Prus (Małe uzupełnienie do dużej Książki Jubileuszowej, „Kurier Codzienny” w 1896 r. (10–14 maja), nr 129–133).

Na felietony wraz ze zgłoszeniem czekamy pod adresem: prus@muzeumlubelskie.pl do końca czerwca!

Ogłoszenie wyników 20 sierpnia – w 170. rocznicę urodzin Bolesława Prusa!

Regulamin konkursu na felieton